Pomiary hałasu maszyn
Ocena hałasu
Kiedy w uszach słyszysz muzykę, najwyraźniej lubisz słuchać dźwięku. Jednak dźwięk o zbyt wysokim natężeniu słyszany podczas pracy wpływa negatywnie na nasz narząd słuchu, jak również na naszą koncentrację.
Ciągłe narażenie na hałas czy też wysoki poziom hałasu w miejscu pracy jest niezdrowe. Obiektywna ocena hałasu jest pierwszym krokiem do zapewnienia wystarczającej ochrony przed hałasem.
Jako niezależna strona prowadząca ocenę bezpieczeństwa maszyn wprowadzanych na rynek europejski określamy emisję hałasu maszyn oraz oceniamy ich zgodność z zasadniczymi wymaganiami dotyczącymi ochrony przed hałasem.
Korzyści pomiaru hałasu maszyn
Dzięki pomiarom hałasu i protokołom pomiarowym wykonywanym przez TÜV Rheinland:
- Zapewnisz zdrowsze środowisko pracy swoim pracownikom
- Zminimalizujesz ryzyko odpowiedzialności wynikającej z nieprawidłowych specyfikacji hałasu
- Będziesz przestrzegał polskich przepisów dotyczących kontroli emisji hałasu i innych dyrektyw związanych z ochroną przed hałasem
Zakres usługi
- Badania hałasu maszyn
- Pomiary hałasu maszyn w celu zapewnienia zgodności z dyrektywą 2006/42/WE
- Sporządzenie map hałasu na terenie zakładu przemysłowego
Akustyka maszyn
- Wyznaczanie poziomów mocy akustycznej zgodnie z serią norm EN ISO 3740
- Wyznaczanie poziomów ciśnienia akustycznego zgodnie z serią norm EN ISO 11200
- Pomiary hałasu terenowe (IN SITU)
EN ISO 11200 Akustyka -- Hałas emitowany przez maszyny i urządzenia -- Wytyczne stosowania norm podstawowych dotyczących wyznaczania poziomów ciśnienia akustycznego emisji na stanowisku pracy i w innych określonych miejscach
Wykonanie pomiarów hałasu w celu wyznaczenia ciśnienia akustycznego maszyny na stanowisku pracy lub w innych określonych miejscach opiera się na ustaleniu odpowiedniej procedury badawczej. W zależności od środowiska akustycznego procedurę tę określa się przy użyciu EN ISO 11200 pomagającej w doborze odpowiedniej normy z serii ISO 11201, ISO 11202, ISO 11203, ISO 11204 i ISO 11205.
EN ISO 3740 Akustyka -- Wyznaczanie poziomów mocy akustycznej źródeł hałasu -- Wytyczne stosowania norm podstawowych
W celu wyznaczenia poziomu mocy akustycznej stosuje się taką samą ścieżkę doboru odpowiedniej procedury badawczej. W zależności od środowiska akustycznego procedurę te określa się przy użyciu EN ISO 3740 pomagającej w doborze odpowiedniej normy z serii ISO 3741, ISO 3744, ISO 3745, ISO 3746 oraz 3747.
Raporty z pomiarów hałasu
Efektem końcowym usługi oferowanej przez TÜV Rheinland jest raport dający pewność, że jeden z elementów cząstkowych procesu oceny zgodności został przeprowadzony prawidłowo
- Pochwal się stroną tytułową raportu pomiarowego
- Wesprzyj swój zespół profesjonalną opinią naszych ekspertów
- Pozwól, aby klienci widzieli Twoje zaangażowanie w prawidłowe przeprowadzenie oceny zgodności maszyn
- Skorzystaj z możliwości połączenia usług pomiarowych z wystawieniem certyfikatu weryfikacji deklaracji zgodności
- Uzyskaj uznawany na całym świecie dokument, który potwierdza, że spełnione zostały wymogi w odniesieniu do normatywnych parametrów
Twój zaufany partner na całym świecie w zakresie pomiaru hałasu maszyn
Nasze kompleksowe usługi pomiarowe zostały specjalnie zaprojektowane, aby wspomóc producentów w prawidłowej deklaracji emisji hałasu maszyn wymaganej przez dyrektywę 2006/42/WE.
Deklaracja ta może zostać sporządzona w oparciu o normę EN ISO 4871.
Możesz polegać na naszej globalnej sieci ekspertów, aby mieć pewność, że Twoje maszyny nie przekraczają dopuszczalnych poziomów hałasu, a w przypadku ich przekroczenia liczyć na pomoc we wskazaniu odpowiednich środków ochrony słuchu.
Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś!