current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:
translation missing: core_choose_country

Pomiar dobiegu maszyn

Pomiar czasu zatrzymania maszyn w TÜV Rheinland

Zabezpieczenia maszyn zgodne z normami bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo maszyn istotne zarówno z punktu widzenia producenta, jak i pracodawcy jest zasadniczym aspektem spełnienia wymagań prawnych dyrektywy maszynowej oraz dyrektywy narzędziowej. Jednym z czynników mających wpływ na bezpieczeństwo końcowe maszyn jest prawidłowe zastosowanie elektroczułego wyposażenia ochronnego ESPE, którym mogą być:

  • maty naciskowe
  • kurtyny świetlne
  • skanery bezpieczeństwa
  • kasety startu oburęcznego
  • krańcówki osłony

Nieprawidłowe zastosowanie środków zapobiegających wejściu operatora do strefy niebezpiecznej maszyny jest bardzo częstym błędem w środowisku przemysłowym.

Chcesz mieć pewność, że Twoje maszyny zatrzymują się w sposób bezpieczny, a umiejscowienie ich środków ochrony spełnia wymagania odpowiednich norm?

Zadzwoń i umów się na konsultacje i oględziny już teraz!

Pomiar dobiegu

W celu weryfikacji, czy zastosowany środek ochronny został umiejscowiony w odpowiedniej odległości od źródła ruchu stwarzającego niebezpieczeństwo, trzeba wiedzieć, w jakim czasie system sterowania maszyny go zatrzymuje. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu pomiarowym posiadanym przez TÜV Rheinland jest to możliwe. Grupa ekspertów za pomocą dobiegometru wykona szereg pomiarów. Dobiegometr i wykonany nim pomiar dobiegu pozwala sprawdzić, czy dane ESPE jest użyte w sposób właściwy, a co za tym idzie, czy zapewnia odpowiednią ochronę pracowników.

Korzyści z badania dobiegu maszyn

  • Raport obejmujący badanie dobiegu maszyn zawierający trzy parametry: czas zatrzymania maszyny [ms], minimalną odległość środka bezpieczeństwa do strefy niebezpiecznej [mm], prędkość w punkcie rozpoczęcia pomiaru [mm/s]
  • Wyznaczenie odpowiedniego umiejscowienia środka ESPE zgodnie z wymogami normy EN 13855
  • Raport zawierający pomiar dobiegu i jego wyniki pomiaru do dokumentacji technicznej wymaganej przez dyrektywę maszynową 2006/42/WE
  • Przewaga na rynku dzięki dokumentom uznawanym na całym świecie, potwierdzającym, że spełnione zostały wymogi w odniesieniu do normatywnych parametrów

Czas zatrzymania maszyny

W celu spełnienia wymagań normy EN ISO 13855 należy znać czas zatrzymania maszyny. Czas ten jest czynnikiem decydującym o umiejscowieniu elektroczułego wyposażenia ochronnego. Dobiegometr używany przez ekspertów TÜV Rheinland wyznaczy czas zatrzymania maszyny. Im dłuższy czas, tym odległość użytego ESPE do strefy niebezpiecznej powinna być większa.

Dbasz o bezpieczeństwo produkowanych przez Twoją organizację maszyn? Upewnij się, że wymagania normy EN ISO 13855 zostały spełnione, a Twoja maszyna nie stwarza dodatkowego ryzyka. Badanie dobiegu maszyn pozwoli na uniknięcie wypadków spowodowanych przez nieprawidłowe umiejscowienie wyposażenia ochronnego maszyn.

Twój zaufany partner na całym świecie w zakresie pomiaru dobiegu maszyn

Nasze kompleksowe usługi pomiarowe zostały specjalnie zaprojektowane, aby pomóc zarówno producentom maszyn, jak również pracodawcom. Dzięki uzyskanym raportom będziesz miał pewność, czy Twoje maszyny są zabezpieczone w sposób odpowiedni i czy wymagają podjęcia dalszych kroków w celu minimalizacji ryzyka do poziomu akceptowalnego. Możesz polegać na naszej globalnej sieci ekspertów, świadczących pomoc we wszystkich fazach cyklu życia maszyn.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś!

Dowiedz się jak sprawdzamy bezpieczeństwo systemów fotowoltaicznych w firmie Fronius

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

To też może Cię zainteresować

Pomiary elektryczne maszyn – EN 60204-1

Pomiary elektryczne maszyn w TÜV Rheinland

Zapewnij bezpieczeństwo elektryczne swoich maszyn. Spełnij wymagania bezpieczeństwa elektrycznego zgodnie z wymaganiami EN 60204-1:2018

Więcej

Pomiary hałasu maszyn

Pomiary hałasu maszyn w TÜV Rheinland

Wyznaczanie ciśnienia akustycznego oraz mocy akustycznej zgodnie z wymaganiem Dyrektywy Maszynowej.

Więcej

Pomiary natężenia światła

Pomiary natężenia światła w TÜV Rheinland

Eksperci TÜV Rheinland pomogą Ci zweryfikować czy parametry oświetlenia są spełnione na terenie Twojego zakładu

Więcej

Ostatnio odwiedzane strony serwisu