Landingpage Elérhető az alábbbi nyelveken:
vagy válassza ki az Ön TÜV Rheinland régiójának/országának honlapját
Hidrogénelosztás | TÜV Rheinland

Hidrogén bekeverése a kísérleti elosztóhálózatba

A H2 bekeverésének vizsgálata kísérleti elosztóhálózatban – 80% földgáz és 20% hidrogén

Az egyes kísérleti projektekben azt vizsgáljuk, hogy milyen műszaki és szerkezeti követelményeknek kell megfelelni ahhoz, hogy a hidrogént biztonságosan lehessen használni a háztartásokban. Ennek érdekében fokozatosan növeljük a hidrogén arányát az elosztóhálózatban, és vizsgáljuk a meglévő gázkészülékek és kazánok vezetékeinek, szelepeinek és csöveinek tömítettségét. A cél a tiszta hidrogénnel való biztonságos üzemeltetés feltételeinek megteremtése.

Tények
IparágEnergia, tüzeléstechnika
ÜgyfélAnonim
Résztvevő félTIS / TRE
Időkeret2021-2022
A projekt helyszíneTÜV Rheinland laboratóriumai
Fő szolgáltatások
  • A hálózati konfiguráció ellenőrzése
  • A fűtőérték mérése az ügyfélnél
  • A permeáció/szivárgás meghatározása
  • Üzemeltetési tapasztalatok gyűjtése
  • Az elosztóhálózat és a meglévő gázkészülékek valamennyi anyagára vonatkozó műszaki és szerkezeti követelmények meghatározása
Fókusz/célok
  • I. fázis Projektindítás / Értékelési adatok
  • II. fázis Előkészítő munkálatok 20%-os hidrogénnel történő üzemeltetéshez
  • III. fázis Átállás 20%-os hidrogénnel történő üzemeltetésre
  • IV. fázis A 20%-os hidrogénnel működő rendszerek felügyelete
  • V. fázis Átállás L- vagy H-gázzal történő üzemeltetésre

Cél: A hidrogén arányának fokozatos növelése az elosztóhálózatban és a tiszta hidrogénnel való biztonságos üzemeltetés feltételeinek megteremtése

A TÜV RHEINLAND BEMUTATÁSA

A TÜV Rheinland az üzlet és az élet lényegében valamennyi területén a biztonságot és a minőséget jelenti: a cég csaknem 150 éve ezt az elvet képviseli. Feladatunk a minőség és a biztonság megteremtése egyre újabb termékek és technológiák számára, egyre újabb piacokon. Ma a vállalat a világ számos országában több mint 21 000 munkavállalója, valamint a vizsgáló és laboratóriumi központok világméretű hálózata révén valósítja meg ezen célkitűzést. A negyedik ipari forradalom küszöbén izgalmas kulcsfontosságú kérdésekre kereshetjük a választ: hogyan ellenőrizhetők az önvezérlő ipari rendszerek és a „dolgok internete”? Mit jelent az adatvédelem és az információbiztonság a digitálisan hálózatba kapcsolt világban? Milyen intézkedésekkel lehet az energiaellátást és a mobilitást környezet- és fogyasztóbaráttá tenni?

Az új technológiákat illetően globális szabványokra van szükség az innovatív termékek és eljárások alkalmazásával kapcsolatos kockázatok minimalizálása érdekében. Míg körülbelül 150 évvel ezelőtt a TÜV Rheinland munkájának köszönhetően a gőzgépek válhattak biztonságosabbá, ma például a megújuló energiák tárolórendszerei, a hálózatba kapcsolt ipari üzemek biztonsága, a mesterséges intelligencia vagy a fenntartható hidrogéngazdaság fejlesztése áll a középpontban.