Landingpage Elérhető az alábbbi nyelveken:
vagy válassza ki az Ön TÜV Rheinland régiójának/országának honlapját
CCU [szén-dioxid-leválasztási és -felhasználási] bemutató üzem | TÜV Rheinland

CCU [szén-dioxid-leválasztási és -felhasználási] bemutató üzem

Az Európai és nemzeti finanszírozású ALIGN-CCUS projekt keretében a niederaußemi erőműben épült egy kísérleti üzem a leválasztott CO2-ból, füstgázokból és regeneratív úton előállított hidrogénből (pl. metanol vagy DME [dimetil-éter]) előállítható széntartalmú tüzelőanyag előállítására.

Ez az üzemanyag, amely a későbbiekben a közlekedési ágazatban is felhasználható, a metánnál vagy a hidrogénnél nagyobb energiasűrűséggel rendelkező ágazatközi, hosszú távú kémiai energiatárolóként funkcionál.

Tények
IparágÜzemmérnökség
ÜgyfélCAC/AKEU
RésztvevőkTÜV Rheinland Industry Service GmbH
Időkeret2019 júniusától 2020 novemberéig
A projekt helyszíneRWE Niederaußem erőmű, Észak-Rajna-Vesztfália, Bergheim
Fő szolgáltatásokBiztonságtechnikai mérnöki támogatás a kísérleti erőmű építése során nyomás- és robbanásveszély tekintetében
Fókusz/célok
  • Az erőmű biztonságosabb üzembe helyezése és üzemeltetése
  • Az előállított szénalapú tüzelőanyag felhasználása a közlekedési ágazatban
  • Előállított üzemanyag hosszú távú kémiai energiatárolóként

A TÜV RHEINLAND BEMUTATÁSA

A TÜV Rheinland az üzlet és az élet lényegében valamennyi területén a biztonságot és a minőséget jelenti: a cég csaknem 150 éve ezt az elvet képviseli. Feladatunk a minőség és a biztonság megteremtése egyre újabb termékek és technológiák számára, egyre újabb piacokon. Ma a vállalat a világ számos országában több mint 21 000 munkavállalója, valamint a vizsgáló és laboratóriumi központok világméretű hálózata révén valósítja meg ezen célkitűzést. A negyedik ipari forradalom küszöbén izgalmas kulcsfontosságú kérdésekre kereshetjük a választ: hogyan ellenőrizhetők az önvezérlő ipari rendszerek és a „dolgok internete”? Mit jelent az adatvédelem és az információbiztonság a digitálisan hálózatba kapcsolt világban? Milyen intézkedésekkel lehet az energiaellátást és a mobilitást környezet- és fogyasztóbaráttá tenni?

Az új technológiákat illetően globális szabványokra van szükség az innovatív termékek és eljárások alkalmazásával kapcsolatos kockázatok minimalizálása érdekében. Míg körülbelül 150 évvel ezelőtt a TÜV Rheinland munkájának köszönhetően a gőzgépek válhattak biztonságosabbá, ma például a megújuló energiák tárolórendszerei, a hálózatba kapcsolt ipari üzemek biztonsága, a mesterséges intelligencia vagy a fenntartható hidrogéngazdaság fejlesztése áll a középpontban.