Bevezetés:
Az elektromos védelmi eszközök és az installációs védelmi berendezések kiemelt témakör a biztonsági alkatrészek területén és fontos részei az iparnak. A biztonsági és védelmi funkciójuk miatt a megbízhatóságukra különös figyelmet kell fordítani. A TÜV Rheinland InterCert Kft-nél Budapesten vizsgáljuk és tanúsítjuk a biztonsági berendezések és alkatrészek széles skáláját úgy, mint kapcsolók, relék, elosztóberendezések és az egyéb elektromos alkatrészek.
Erősáramú laboratóriumi vizsgálati és tanúsítási szolgáltatásaink – például CE, CB vagy ENEC rendszerek szerint - biztosítják ügyfeleink számára a világ számos piacára történő bejutást.
A TÜV Rheinland a világ egyik vezető vállalata az erősáramú alkatrészek, elosztóberendezések és egyéb elektromos alkatrészek vizsgálatában és tanúsításában. A TÜV Rheinland InterCert Kft. Budapesten a hazai és nemzetközi előírások és követelmények figyelembe vételével független, harmadik fél általi tanúsítást kínál az elektromos alkatrészek területén. Az elektromos rendszerek számos komponense lehet veszélyes, egyetlen hibás alkatrész pedig katasztrofális következményekkel járhat. Vizsgálati tapasztalatunk és széles akkreditációs szkópunk segíti ügyfeleinket, hogy megfeleljenek a helyi és globális elektromos termékbiztonsági előírásoknak. Egy csomagban kínálunk alkatrészvizsgálati és tanúsítási szolgáltatásokat, amelyek biztosítják ügyfeleink termékeinek hozzáférhetőségét az egész világon.
Modern vizsgáló berendezések a budapesti laborunkban
A TÜV Rheinland vállalatcsoporton belül a budapesti alkatrészvizsgáló laborkomplexumunk rendelkezik az egyik legmodernebb tesztelési technológiával és legszélesebb vizsgálati szkóppal. A vadonatúj nagyáramú laboratóriumunk, 130 m²-en, több mint 60 speciális vizsgálati berendezéssel készen áll a fejlesztők, gyártók, forgalmazók és a végfelhasználók lehető legmagasabb szintű kiszolgálására. Több, mint 40 éve foglalkozunk alkatrész típus vizsgálatokkal. A 2020-ban felépített új zárlati laboratóriumunkban a legmagasabb szintű biztonsági követelményeket tudjuk biztosítani a legkorszerűbb tesztberendezésekkel ügyfeleink számára.
A védőberendezések és installációs berendezések vizsgálatára a TÜV Rheinland InterCert Kft. egy modern, 13kA rövidzárlati vizsgálati árammal rendelkező tesztkörnyezetet telepített a budapesti laborban (nagyméretű rövidzárlati transzformátor).
Ennek a rendszernek a vezérlésére speciális, Siemens technológián alapuló HDMI rendszert telepítettünk. A vizsgálócella tranziens méréseit Hioki rendszerrel végezzük.
A rövidzárlati laboratórium kiterjesztette a POW és PROT vizsgálatokat a 8kA kapcsolási és megszakítási kapacitású termékekre.
Vegyen részt virtuális laborlátogatásunkon itt:https://www.youtube.com/watch?v=HjnlWQtXnOg
Miért válassza a TÜV Rheinland InterCert Kft-t ?
A TÜV Rheinland az üzlet és az élet lényegében valamennyi területén a biztonságot és a minőséget jelenti. A több mint 150 éve alapított, 56 országban aktív vállalat az egyik legnagyobb TIC (vizsgáló, ellenőrző és tanúsító) cégek egyike, amely 56 országban aktív és világszerte több mint 21,000 magasan képzett munkavállalót foglalkoztat. A vállalat magyarországi leányvállalatát TÜV Rheinland InterCert Kft. néven 1989-ben alapította.
2020-ban a TÜV Rheinland InterCert Kft. két helyszínről egy új létesítménybe költöztette át irodáit és laboratóriumait. Most a több mint 5000 m²-es, legmodernebb laboratóriumi és vizsgálati létesítményünket mutatjuk be.
Az új helyszínen a következő területek laboratóriumait működtetjük: mechanikai termékek, elektromos biztonság, világítótestek és környezeti szimulációs vizsgálatok, valamint különleges erősáramú és zárlati laboratórium alkatrészek számára, továbbá orvostechnikai eszközök laboratóriuma.
Célunk, hogy a legmagasabb színvonalú szolgáltatást biztosítsuk helyi és nemzetközi ügyfeleinknek világszerte.
Az alábbi körben állunk rendelkezésére:
- Átfogó alkatrészvizsgálati és -tanúsítási szolgáltatási portfólió (CB, ENEC, TÜV jel)
- Komplex termékvizsgálat és -tanúsítás egyetlen helyszínről (többek között biztonsági, EMC, környezeti és tartóssági vizsgálatok)
- Független és akkreditált harmadik-fél laboratórium
- Tapasztalt műszaki szakértő munkatársak
Célpiacok
• A széleskörű terméktesztelési tevékenységünk lehetővé teszi számunkra, hogy a világ minden tájáról érkező ügyfeleink számára nagyáramú és rövidzárlati tesztelési, valamint tanúsítási projekteket kezeljünk. Ügyfeleink elsősorban gyártók és kiskereskedők, akik termékeiket az Európai Unióban, az Egyesült Államokban és Kanadában, valamint Ausztráliában vagy az Ázsiában szeretnék értékesíteni.
• Aktiválja globális üzleti tevékenységét velünk - A digitális kommunikáció, a felgyorsult közlekedés és az infrastruktúra fejlődése megsokszorozta az üzleti tevékenység kiterjesztésének lehetőségét a világ minden tájára. Ugyanakkor még mindig nagyon sok nemzeti szabályozás és előírás van, amelyek gyakran megnehezítik a különböző piacokra való bejutást.
• Az ipar, a kereskedelem, az ICT, akár a modern mobilitás és tudásmegosztás területén, Market Access Services (MAS) szakembereink átfogó műszaki know-how-val rendelkeznek a technológia valamennyi területén, ezzel támogatva ügyfeleinket a nemzetközi célpiacokra való bejutásban. Tevékenységünk részeként hatékony, teljes MAS szolgáltatást nyújtunk ügyfeleinknek a világ szinte valamennyi régiójához, beleértve az iparilag fejlett országoktól kezdve a feltörekvő piacokat, valamint a fejlődő országokat.
Legfőbb szabványok, melyek alapján dolgozunk
• Akkreditációink: 17020, 17025, 17065,
• Értékelési rendszerek: IECEE CB TL, ENEC TL, HAR, CPR
Installációs berendezések
• IEC 60947, IEC 60947-2, IEC 60947-3, IEC 60947-4, IEC 60947-5, IEC 60947-6, IEC 60947-7, IEC 60947-8, IEC 61439, IEC 62019, IEC 62271-104, IEC 62314
Elektromos védelmi eszközök
IEC 60127-1, IEC 60127-7, IEC 60898, IEC 61008-1, IEC 61009-1, IEC 61540, IEC 62640, IEC 62752
Főbb vizsgálati tevékenységek
Az újonnan kialakított laboratóriumaink lehetővé teszik a hatékony tesztelési folyamatokat és az automatizált feladatok strukturált környezetben történő elvégzését.
Tapasztalatunk és széles akkreditációs szkópunk segíti ügyfeleinket a helyi és globális villamos termékbiztonsági előírásoknak való megfelelésben. Alkatrész-tesztelési és tanúsítási szolgáltatásokat kínálunk ügyfeleinknek, melyekkel biztosítani tudjuk egy termék hozzáférhetőségét a világ minden táján.
Bízzon támogatásunkban és komoly tapasztalatunkban, hogy megválaszolhassuk a különböző tanúsítási rendszerekkel, valamint termékmegfelelőséggel kapcsolatos kérdéseit!
• A TÜV Rheinland világszerte számos nemzeti tanúsító szervezettel (INST és PROT kategóriában NCB) és vizsgáló laboratóriummal (CBTL) rendelkezik, amelyek közé tartozik a TÜV Rheinland InterCert Kft. Magyarországon, a világszerte elismert IECEE CB rendszer nemzeti tagszervezete.
• Az ENEC és az ENEC+ rendszerek létrehozása óta a magyarországi laboratóriumunk mindig is a tagja volt.
Főbb termékvizsgálati tevékenységek:
Az elektromos védelmi eszközök (PROT) és az installációs berendezések (POW)
• Megszakítók
• Védőeszközök és szabályzók
• Biztosítékok
Installációs védőberendezések (POW)
• Kapcsolók
• Szilárdtest relék (SSR)
• Kisfeszültségű kapcsolóberendezések és vezérlőkészülékek
• Mágneskapcsolók
• Terminál blokk
Legfőbb terméktesztelési szolgáltatások:
Vizsgálatokat követően teszt riport készítése
Ügyfeleink piaci elvárásainak megfelelő tanúsítványok kiadása
• Megfelelőségi Tanúsítvány (CoC):
Megállapítja, hogy a vizsgált minta megfelel a meghatározott szabványoknak. Ez nem teszi lehetővé bármilyen vizsgálati jel használatát, és nem igazolja a tömeggyártott gyártott termékek megfelelőségét (a gyári ellenőrzés nem része a tanúsításnak).
• CB tanúsítvány:
Tanúsítja, hogy a termék megfelel az alkalmazandó nemzetközi IEC szabványoknak az IECEE CB rendszeren belül. A CB-vizsgálati tanúsítvány a vonatkozó CB tesztriporttal együtt érvényes.
• TÜV Bauart tanúsítvány (típus jóváhagyás):
Ellenőrzi, hogy egy reprezentatív gyártási minta megfelel-e a vonatkozó szabvány követelményeinek, továbbá a gyártás rendszeresen ellenőrzött. Általánosságban elmondható, hogy ezek a tanúsított termékek rendszerint olyan alkatrészek, amelyek nagyobb eszközökbe és berendezésekbe kerülnek beépítésre. A típusvizsgálati rendszer hozzájárul a fogyasztóvédelemhez és támogatja a piacra kerülő termékek biztonságos és szabványos megfeleltetését.
• ENEC Mark tanúsítvány:
Igazolja, hogy a termék (nem csak a vizsgált minta) megfelel a vonatkozó európai ENEC tanúsítási rendszer keretében alkalmazandó európai EN-szabványoknak, és a gyártást rendszeresen ellenőrzik. Mindez lehetővé teszi az ENEC jel használatát. Az ENEC-jelöléshez mellékelni kell a kiállító tanúsító szervezet azonosító számát. Pl.: TÜV Rheinland InterCert: ENEC 18
Hol talál meg bennünket?
TÜV Rheinland InterCert Kft.
Gizella út 51-57.
H-1143 Budapest, Hungary