BQS – certyfikaty jakości dla budynków
Certyfikat w formie raportu z realizacji każdego etapu budowy
Wysoka jakość oddawanego do użytku obiektu budowlanego jest celem każdego inwestora. Chcąc uniknąć kosztownych błędów i zyskać pewność zachowania najwyższego poziomu całego procesu budowlanego warto skorzystać z pomocy TÜV Rheinland Polska. Eksperci TÜV Rheinland opracowali procedury kontroli jakości podczas budowy. Kontrola obejmuje wszystkie etapy procesu budowlanego: od planowania aż do ostatecznego odbioru budynku. BQS (Building Quality Supervision) to standard kontroli jakości prac budowlanych, w bezpośrednim tłumaczeniu oznaczający "Budowlane Nadzory Jakościowe". Standard BQS sformowany został na podstawie wielu lat doświadczeń, zgromadzonych przy realizacji największych projektów budowlanych w Niemczech i Europie, gdzie z dużym powodzeniem stosowany jest od lat.
Zalety korzystania z usług TÜV Rheinland
Kontrola prac budowlanych przeprowadzana przez ekspertów TÜV Rheinland, umożliwia:
- Zidentyfikować ewentualne błędy konstrukcyjne na wczesnym etapie budowy, aby zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć stresu
- Chronić swoje inwestycje w perspektywie długoterminowej
- Zapewnić, że nieruchomość zachowa swoją jakość i wartość
- Wczesne wykrycie ewentualnych błędów i usunięcie ich bez ponoszenia dodatkowych kosztów
- Zapewnienie wysokiej jakości prac budowlanych, dzięki temu, że wszyscy zaangażowani w projekt pracownicy budowy uczestniczą w wykrywaniu błędów i uchybień
- Otrzymywanie dokładnej dokumentacji dotyczącej jakości wykonanych prac budowlanych podczas każdej fazy budowy
- Skorzystanie z najnowocześniejszych metod inspekcji
TUVdotCOM – wpis na platformie informacyjnej
Każdy obiekt budowlany, po pozytywnym zakończeniu procesu certyfikacji według standardu BQS, zostaje wpisany do ogólnodostępnej bazy TUVdotCOM otrzymując jednocześnie indywidualny numer ID.
Znak z indywidualnym numerem ID, może być wykorzystywany we wszelkich materiałach informacyjnych i marketingowych dotyczących certyfikowanego budynku. Posługując się wyszukiwarką na platformie TUVdotCOM oraz na podstawie numeru ID Państwa partnerzy biznesowi w każdej chwili w łatwy i szybki sposób mogą uzyskać szczegółowe informacje o interesującym ich certyfikacie, tj. wykonawca i właściciel budynku.
Podmioty, do których skierowana jest usługa BQS
Oferta skierowana jest głównie do podmiotów zaangażowanych w realizację obiektów użyteczności publicznej (szpitale, dworce kolejowe, itp.), obiektów użytkowych o charakterze komercyjnym (centra handlowe, biurowce, itp) oraz obiektów przemysłowych (hale produkcyjne, elektrownie, itp), tj.:
- Samorządy
- Developererzy
- Generalni i główni wykonawcy
- Biura architektoniczno-projektowe
- Firmy ubezpieczeniowe
- Banki
- Inni inwestorzy prywatni i instytucjonalni
Zasady kontroli jakości prac budowlanych
Przed rozpoczęciem budowy, eksperci TÜV Rheinland dokonują analizy dokumentacji budowlanej i wybierają punkty krytyczne, takie jak odstępstwa od uznanych praktyk inżynieryjnych. W kolejnych etapach, przeprowadza się wyrywkowe kontrole elementów konstrukcyjnych i prac, które mają znaczenie dla powodzenia projektu na danym etapie budowy. Po zakończeniu danego etapu kontroli, otrzymują Państwo sprawozdanie wraz ze zdjęciami, które zawiera informacje na temat realizacji budowy oraz wszelkich błędów w realizacji oraz ich likwidacji – od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia.
Schemat procesu kontroli BQS
- Przegląd dokumentacji
- Inspekcje na budowie
- Raport z inspekcji
- Raportowanie wad i usterek, koniecznych do usunięcia
- Wydanie międzynarodowego certyfikatu BQS
Dokumenty do pobrania Programy/warunki certyfikacji, Ogólne Warunki Transakcyjne, regulaminy |
---|