Landingpage Elérhető az alábbbi nyelveken:
vagy válassza ki az Ön TÜV Rheinland régiójának/országának honlapját
Hidrogén üzemanyagcella-fejlesztési program

Biztonsági támogatás a hidrogén üzemanyagcella-fejlesztési programhoz

Ügyfelünket különböző szolgáltatásokból álló csomaggal támogattuk hidrogén üzemanyagcella-fejlesztési programjának biztonságos előmozdítása érdekében.

Tények
IparágTiszta energia – hidrogén
ÜgyfélDízelmotorok, hajtás- és energiarendszerek német beszállítója
Partner/Résztvevő fél Risktec Solutions Ltd.
Időkeret2003 - 2018
A projekt helyszíneNyugat-Európa és Észak-Amerika
Fő szolgáltatásokAz évek során számos különböző műszaki tanácsadási támogatást és biztonsági vizsgálatot alkalmaztunk az ügyfél hidrogén üzemanyagcella-fejlesztési programjának támogatására:
  • HAZOP
  • HAZID
  • Veszélykezelő naplók
  • Biztonsági dokumentáció felülvizsgálata
  • DSEAR/ATEX [Veszélyes anyagokra és robbanásveszélyes légkörre vonatkozó előírások/Potenciálisan robbanásveszélyes környezetek berendezései] vizsgálatok
  • RAM-tanulmányok
  • Biztonságtechnikai integritásszint-vizsgálatok
  • Területi elektromos osztályozás értékelése
  • Képzés
  • Biztonsági vezető kirendelése
Fókusz/célokBiztonsági támogatás a MW-méretű, nyomás alatt álló hidrogén üzemanyagcellák fejlesztéséhez, beleértve a vizsgálópadokat, létesítményeket és termékbemutatókat.

A TÜV RHEINLAND BEMUTATÁSA

A TÜV Rheinland az üzlet és az élet lényegében valamennyi területén a biztonságot és a minőséget jelenti: a cég csaknem 150 éve ezt az elvet képviseli. Feladatunk a minőség és a biztonság megteremtése egyre újabb termékek és technológiák számára, egyre újabb piacokon. Ma a vállalat a világ számos országában több mint 21 000 munkavállalója, valamint a vizsgáló és laboratóriumi központok világméretű hálózata révén valósítja meg ezen célkitűzést. A negyedik ipari forradalom küszöbén izgalmas kulcsfontosságú kérdésekre kereshetjük a választ: hogyan ellenőrizhetők az önvezérlő ipari rendszerek és a „dolgok internete”? Mit jelent az adatvédelem és az információbiztonság a digitálisan hálózatba kapcsolt világban? Milyen intézkedésekkel lehet az energiaellátást és a mobilitást környezet- és fogyasztóbaráttá tenni?

Az új technológiákat illetően globális szabványokra van szükség az innovatív termékek és eljárások alkalmazásával kapcsolatos kockázatok minimalizálása érdekében. Míg körülbelül 150 évvel ezelőtt a TÜV Rheinland munkájának köszönhetően a gőzgépek válhattak biztonságosabbá, ma például a megújuló energiák tárolórendszerei, a hálózatba kapcsolt ipari üzemek biztonsága, a mesterséges intelligencia vagy a fenntartható hidrogéngazdaság fejlesztése áll a középpontban.