ISO 45001 Munkahelyi egészségvédelem és biztonság
Az ISO szabványok éghajlatváltozással kapcsolatos módosításai.
1. módosítás | 521 KB | Letöltés |
Optimalizálja munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszerét az új ISO 45001 szabvánnyal
A munkahelyen az egészség és biztonság védelme és megőrzése alapvető követelménye a motivált és produktív munkafolyamatoknak, mind a foglalkoztatókat, mind pedig a munkavállalókat tekintve. Az új ISO 45001 munkahelyi és egészségvédelmi irányítási rendszer szabvány az OHSAS 18001 – a korábbi munkahelyi egészségvédelmi és biztonsági szabványt – váltja fel, és minimalizálja az egészségkárosodás és a balesetek veszélyét a munkahelyen. A BS OHSAS 18001 szabványt a Brit Nemzeti Szabványügyi Testület (British Standards Institution, BSI) fejlesztette ki, erre épül az új ISO 45001 szabvány. A BSI 2013 márciusában nyújtotta be a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet 283-as Projektbizottságához az új, nemzetközi szabvány kialakítására vonatkozó javaslatot, amelyet aztán 2018. március 12-én adtak ki. A GYIK menüpontban összefoglaltuk az új ISO 45001 szabvánnyal kapcsolatban felmerült legfontosabb kérdéseket és válaszokat.
Többet szeretne megtudni az új ISO 45001 szerinti tanúsítványról az optimális munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszer kialakításához? Szakértőink örömmel adnak bővebb tájékoztatást!
Szabványosítás a „Magas Szintű Felépítésnek” köszönhetően
Az új szabvány a munkavállalók védelmét előirányzó megelőző intézkedéseket hangsúlyozza, valamint a nagyobb vezetőségi szerepvállalásra fókuszál. A szabvány struktúrája lehetővé teszi annak egyszerű integrációját a korábban bevezetett irányítási rendszerekbe, továbbá a szabvány bármilyen nagyságú vállalat esetén használható.
Az OHSAS szabvánnyal összevetve az ISO 45001 többek között a következő kiegészítéseket tartalmazza:
- „Magas Szintű Felépítés”, amely az egységes struktúrájának, definíciójának, és terminológiájának köszönhetően lehetővé teszi a szabvány egyszerűsített integrációját más irányítási rendszerekbe (pl. ISO 9001 és ISO 14001)
- Kiemelt figyelmet fordít a szervezeti környezetre és a veszélyfelismerésre
- Figyelembe veszi az olyan egyéneket is, akik nem állandó munkavállalók, mint például alvállalkozók vagy beszállítók
- Jogi és szabályozási megfelelőségi irányelveket tartalmaz a PDC-ciklus minden fázisára
- Nagyobb szerepvállalás a felső vezetés részéről
A legfontosabb információkról tájékoztató prospektusunkban is olvashat.
Jelenleg még van lehetőség az OHSAS 18001 tanúsítvány megszerzésére és bevezetésére. A vállalatokat azonban arra buzdítjuk, hogy lehetőleg minél előbb ismerjék meg az ISO 45001 követelményeit, mivel a munkahelyi egészségvédelemről és biztonságról szóló új szabványt legkésőbb 2021 márciusáig be kell vezetni.
Erősítse a vásárlói bizalmat az ISO 45001 szerint dokumentált egészségvédelem és biztonság irányítási rendszerrel
Ha a munkahelyi egészségvédelem és biztonság megőrzése érdekében az ISO 45001 szisztematikus szabványnak megfelelően jár el, az esetleges hibák kiváltó okai és a veszélyek megállapíthatók és felszámolhatók, illetve minimalizálhatók. A munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszer tanúsításával jelentősen csökkenthető a munkahelyi balesetek száma, függetlenül az iparágtól vagy a vállalat méretétől, továbbá ezáltal vállalata a jogi és hatósági követelményeknek is eleget tud tenni. Ennek következtében nem csupán a munkavállalók bizalma fog növekedni, hanem vállalata pozitív megítélése is erősödik ügyfelei, üzleti partnerei és a hatóságok szemében. Ennek köszönhetően meghatározó versenyelőnyre tehet szert.
Szakértőink több éves tapasztalattal rendelkeznek a menedzsment rendszerek kapcsán, illetve a hatékony és fenntartható munkahelyi egészségvédelem és biztonság megőrzésének területén. Az ISO 45001 szabvány szerint ellenőrizzük és tanúsítjuk vállalatát. Amennyiben vállalata már rendelkezik az OHSAS 18001 tanúsítvánnyal, mi segítünk bevezetni az ISO 45001 szabvány követelményeit. A jelenlegi OHSAS 18001 szabványról az ISO 45001 szabványra történő átállásra egy három éves átmeneti időszak áll rendelkezésre, az átállást tehát 2021 tavaszáig kell befejezni. Mi segítünk az új szabvány követelményeinek bevezetésében, és ezáltal zökkenőmentes átállást teszünk lehetővé.
További kérdései vannak az új ISO 45001 szabvánnyal kapcsolatban? Egyeztessen időpontot szakértőinkkel most!
Downloads
Disclaimer: At TÜV Rheinland, the neutrality, objectivity, independency and impartiality of our activities are of utmost importance. Our assessment and audit activities follow these values in compliance with the applicable accreditation requirements. All the necessary structural, organizational and processual measures are in place in all levels of the organization in order to avoid conflicts of interest (e.g. rigorous separation of consultancy and certification) and to ensure impartiality. We do not offer or provide management system consultancy by an accredited certification body for management systems. Within the TR Group, we ensure a minimum 2-year interval between management system consultancy and certification activity for the same costumer.