current language
Poland dostępne w następujących językach:
… lub wybierz stronę TÜV Rheinland danego kraju:

W tym wydaniu Jakości

Uciekający czas, goniące terminy – ten ciągły pośpiech powoduje, że coraz trudniej pamiętać o szczegółach wszystkich spraw. Któż z nas tego nie zna? Nie trudno wyobrazić więc sobie pod jaką presją działają zespoły projektowe, odpowiadające za duże, międzynarodowe inwestycje. W takich sytuacjach dobrze pamiętać o sile spokoju.

Istnieją różne sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Można spróbować, jak pisał Marek Aureliusz odwrócić całą sytuację, wtedy „to, co stoi nam na drodze, staje się drogą.” Najlepiej wszystko dobrze zaplanować i mieć w zanadrzu alternatywne rozwiązanie.

W tym numerze sporo miejsca poświęcamy roli koordynatorów BHP i służb kontroli jakości. Ich praca polega na przewidywaniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji i pomocy w ich rozwiązywaniu. Mówią o tym na przykładzie budowy fabryki Volkswagena pod Wrześnią Marcin Jankowski, Dyrektor Działu Personalnego PS-4 Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz Wojciech Szałek, Dyrektor Działu Usług dla Przemysłu TÜV Rheinland Polska.

Chcąc być przygotowanym na wszelkie możliwe problemy warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Pierwszym i podstawowym powinna być wiedza. Nasi autorzy w technicznych artykułach „Jak zorganizować Zakładową Kontrolę Produkcji FPC według EN 1090-1” czy „Co zmienia nowa Dyrektywa ciśnieniowa?” oraz „Zmiany dla przedsiębiorstw w nowej Ustawie o efektywności energetycznej” dzielą się swoją ekspercką wiedzą.

Na koniec polecam Państwa uwadze tekst recenzji książki „Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy” Rayana Holiday’a. Niezwykle inspirująca lektura.

Zapraszam i życzę miłej lektury
Janusz Grabka
Prezes Zarządu
TÜV Rheinland Polska