TÜV Rheinland Polska została stroną "Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej" w Polsce
Zabrze | 15.05.2023
Porozumienie sektorowe ma na celu współpracę podmiotów zainteresowanych budową i rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
Stronami Porozumienia są przedstawiciele administracji rządowej, w tym Minister Klimatu i Środowiska, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów systemu oświaty, szkolnictwa wyższego i nauki, jednostek finansowych i budżetowych inwestorów i branży – Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej oraz Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej. W maju 2023 do tego grona dołączyła TÜV Rheinland Polska, która chce zadbać o bezpieczeństwo technologiczne polskich farm wiatrowych na Bałtyku.
TÜV Rheinland Polska jako niezależna jednostka certyfikująca, należąca do czołowej światowej instytucji certyfikującej TÜV Rheinland przygotowała w ramach local content specjalną ofertę dedykowanych usług zapewnienia jakości na potrzeby realizacji projektów polskich farm wiatrowych na Bałtyku.
Dedykowane usługi dla morskiej energetyki wiatrowej:
- Inżynier Kontraktu
- Certyfikacja bezpieczeństwa technologicznego infrastruktury elektrycznej
- Certyfikacje produktowe turbin i całych farm wiatrowych
- Certyfikacje procesu
- Due Diligence
- Inspekcje pre-shipment (onshore)
- Marine Warranty Survey
- Badania i specjalistyczne usługi laboratoryjne
Więcej na ten temat dowiesz się na Międzynarodowej Konferencji MIXDES 2023, która w tym roku odbędzie się w Krakowie w dniach 29-30 czerwca. Ekspert TÜV Rheinland Polska opowie o możliwościach jakie daje certyfikacja. Dowiedz się więcej