Landingpage Elérhető az alábbbi nyelveken:
vagy válassza ki az Ön TÜV Rheinland régiójának/országának honlapját
Hidrogéntöltőállomás-hálózat | TÜV Rheinland

A jövő töltőállomás-hálózata – részvétel a hidrogén-infrastruktúra bővítésében

A hidrogéntöltő állomások egyik német üzemeltetőjével általunk kötött keretmegállapodást további 2 évvel meghosszabbítottuk. A cél a német töltőállomás-hálózat további bővítése H2 személygépkocsik és nehezebb haszongépjárművek számára, valamint a hidrogéntöltő állomások integrálása a meglévő töltőállomásokba.

Tények
IparágMobilitás, ipar
ÜgyfélHidrogéntöltő állomások telepítői és üzemeltetői Németországban
RésztvevőkTÜV Rheinland
IdőkeretAz együttműködés még 2017-ben kezdődött, és azt a felek 2020-ban további 2 évvel meghosszabbították.
A projekt helyszíneBerlin
Fő szolgáltatások
  • A projektet a tanácsadástól a jóváhagyáson át a H2 töltőállomások üzembe helyezéséig figyelemmel kísérjük.
  • Kb. 65 H2 töltőállomás átvétele Németországban
  • A meglévő berendezések első időszakos ellenőrzése
Fókusz/cél
  • A németországi töltőállomás-hálózat bővítése H2 személygépkocsik és más nehezebb haszongépjárművek számára.
  • 100 hidrogéntöltő állomás üzembe helyezése 7 német agglomerációban (Hamburg, Berlin, Rajna-Ruhr-vidék, Frankfurt, Nürnberg, Stuttgart és München), valamint az összekötő főutak és autópályák mentén
  • A hidrogéntöltő állomásokat lehetőség szerint a meglévő töltőállomásokba integráljuk.

A TÜV RHEINLAND BEMUTATÁSA

A TÜV Rheinland az üzlet és az élet lényegében valamennyi területén a biztonságot és a minőséget jelenti: a cég csaknem 150 éve ezt az elvet képviseli. Feladatunk a minőség és a biztonság megteremtése egyre újabb termékek és technológiák számára, egyre újabb piacokon. Ma a vállalat a világ számos országában több mint 21 000 munkavállalója, valamint a vizsgáló és laboratóriumi központok világméretű hálózata révén valósítja meg ezen célkitűzést. A negyedik ipari forradalom küszöbén izgalmas kulcsfontosságú kérdésekre kereshetjük a választ: hogyan ellenőrizhetők az önvezérlő ipari rendszerek és a „dolgok internete”? Mit jelent az adatvédelem és az információbiztonság a digitálisan hálózatba kapcsolt világban? Milyen intézkedésekkel lehet az energiaellátást és a mobilitást környezet- és fogyasztóbaráttá tenni?

Az új technológiákat illetően globális szabványokra van szükség az innovatív termékek és eljárások alkalmazásával kapcsolatos kockázatok minimalizálása érdekében. Míg körülbelül 150 évvel ezelőtt a TÜV Rheinland munkájának köszönhetően a gőzgépek válhattak biztonságosabbá, ma például a megújuló energiák tárolórendszerei, a hálózatba kapcsolt ipari üzemek biztonsága, a mesterséges intelligencia vagy a fenntartható hidrogéngazdaság fejlesztése áll a középpontban.